UX Writing od podstaw — kurs online dla tych, którzy chcą odkryć moc słów w projektowaniu interfejsu | SKVOT

UX Writing od podstaw

Paulina Bednarek Senior UX Writerka w STS

8 modułów, 13 zajęć, 2 sesje Q&A
30 listopad
01 lutego

Chcesz opanować sztukę pisania tekstów, które nie tylko informują, ale także angażują i przekonują użytkowników? Zdobądź solidne podstawy UX Writingu na kursie „UX Writing od podstaw” i odkryj moc słów w projektowaniu interfejsów!

Opanujesz zasady tworzenia tekstów interfejsowych, komunikacji z użytkownikami i dostosowywania treści do ich potrzeb. Poznasz przydatne narzędzia do codziennej pracy UX Writera, takie jak: Miro, Figma, Maze, Mangools, Hotjar i wiele innych. W trakcie kursu dowiesz się, jak zadbać o skuteczną komunikację marki i jak projektować treści na ekrany urządzeń mobilnych. Poznasz sposoby doboru metodologii do problemu badawczego, analizy i implementacji wyników. Wejdź do cyfrowego świata i zostaw po sobie ślad w branży UX Writingu!

wtorki i czwartki
18:00 - 19:30

Dowiedz się więcej
30 listopad
01 lutego

O wykładowczyni

Paulina Bednarek

UX Writerka w STS
Od ponad sześciu lat tworzy przyjazną komunikację zarówno dla dużych, jak i małych firm z branży IT, finansów, HORECA czy logistyki.
Jako UX Writerka w RTV EURO AGD i PKO Banku Polskim odpowiadała za strategię komunikacji, projektowanie i upraszanie treści w interfejsie użytkownika.
W MAKRO Cash & Carry i e-point odpowiadała za Digital i Content Marketing.
Jako 25. osoba w Polsce i 250. na świecie ukończyła 75-godzinny kurs „Tier 2: Professional” z UX w Baymard.
Prowadziła warsztaty z budowania ekosystemów na DesignWays – największej w centralnej i wschodniej części Europy konferencji, która w całości poświęcona jest produktom cyfrowym.

TEN KURS JEST DLA CIEBIE, JEŚLI…

JESTEŚ JUNIOR UX WRITEREM Dzięki kursowi uporządkujesz zdobytą dotychczas wiedzę oraz i poszerzysz swoje umiejętności w obszarze UX Writingu. Zyskasz szansę na zebranie materiałów do rozbudowy imponującego portfolio, które przyciągnie uwagę potencjalnych pracodawców.
JESTEŚ COPYWRITEREM, DZIENNIKARZEM LUB SMM MANAGEREM Nauczysz się pisać przekonujące treści, które skutecznie wesprą użytkowników w podejmowaniu działań. Dodatkowo skorzystasz z nowych materiałów do wzbogacenia swojego portfolio.
JESTEŚ TECHNICAL WRITEREM Dzięki kursowi zrozumiesz różnice między UX Writingiem a Technical Writingiem. Opanujesz sztukę pisania skutecznych treści, które nie tylko angażują, ale także wspierają użytkowników w podejmowaniu kluczowych działań. Dzięki pracy na zajęciach i zadaniom domowym rozbudujesz swoje portfolio.

JESTEŚ PROJEKTANTEM UX I UI Nauczysz się umiejętne zarządzać treściami w projekcie oraz tworzyć jasne, zrozumiałe i skuteczne komunikaty w interfejsie użytkownika. Zrozumiesz również, jakie znaczenie mają zadania UX Writera, co pozwoli na jeszcze lepszą współpracę zespołową.

JESTEŚ WEB DESIGNEREM Dzięki kursowi dowiesz się, jakie znaczenie mają treści w projektach. Rozwiniesz umiejętności, dając sobie nowe możliwości do eksploracji i poznasz sprawdzone sposoby na efektywną współpracę z UX Writerami.

NARZĘDZIA

1. Miro
2. Figma
3. Maze
4. Notion
5. Airtable
6. Korpusomat
7. Clarity i Hotjar
8. Mangools Notion
9. Jasnopis i Logios
10. Google Trends
11. Notion
12. Narodowy Korpus Języka Polskiego (NKJP)

program

Format pracy

Bierz udział w zajęciach online, odtwarzaj nagrania z lekcji w dogodnym dla siebie momencie, rozmawiaj na Discordzie z prowadzącym i wymieniaj się doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu. Wszystkie potrzebne materiały będą znajdować się na Google Classroom – zyskasz dożywotni dostęp do tych treści!

Co zyskasz po kursie?

Opanujesz szereg narzędzi, które są przydatne w codziennej pracy UX Writera: Miro, Figma, Maze, Mangools, Google Trends, Airtable, Clarity, Hotjar, Notion, Jasnopis i Logios, ChatGPT.
Nauczysz się tworzyć teksty, które angażują użytkowników i zachęcają ich do działań. Zdobędziesz umiejętności pisania komunikatów, które wpłyną pozytywnie na efektywność interfejsów. Zrozumiesz oczekiwania odbiorców i nauczysz się dostosowywać teksty do ich potrzeb i emocji.
Dzięki praktycznym ćwiczeniom i projektom, realizowanym w trakcie zajęć, stworzysz projekt, który wzbogaci twoje portfolio.
Dowiedz się więcej
30 listopad
01 lutego
Zapisz się na kurs lub zadaj nam pytanie
Pole obowiązkowe
Rejestrując się na kurs i klikając przycisk „zapisuję się” zgadzasz się z warunkami oferty i polityką prywatności i ochrony danych osobowych.